kaip_rasyti_cv.jpgKiek laiko turėčiau investuoti į savo CV?

 

Neseniai mačiau reklamą, kurios šūkis buvo “Parašyk CV per kelias minutes”. Gerai, bet kodėl turėčiau?

Jeigu, tai yra svarbu, tai reikia skirti tam laiko ir atlikti nuosekliai. Pagalvok apie tai, kad tavo CV tau padės užtikrinti darbo vietą. Ar tai tau nieko nereiškia?

Aš užtrunku mažiausiai aštuonias valandas rašydamas ir taisydamas gerą gyvenimo aprašymą. Čia jei galvosime, kad visa informacija, kurios tau tam reikės, jau yra pasiekiama ranka – datos, pareigų pavadinimai, pasiekimai kurių sulaukei kiekvienoje pozicijoje. Ir dar, žinoma, suvokimas kas yra tavo stiprios savybės ir būtent kas tave daro išskirtiniu.

Dažna klaida, kurią tenka pastebėti yra tai, kad daug žmonių paprastai nurašo savo ankstesnio darbo pobūdžio skiltį iš darbo pasiūlymo į savo gyvenimo aprašymą. Tai labai akivaizdu ir dažnas darbdavys tai pastebi. Žinoma, taip yra greičiau, tačiau beveik niekada nepasiteisins padedant „praeiti“ kandidatų atranką. Dauguma darbo pobūdžio apibūdinimų, būna prastai parašyti ir netgi jeigu tau pavyko rasti neblogą – jis tikrai nepadės tau išsiskirti.

Tai pademonstruoja vieną svarbiausių principų sėkmingoje darbo paieškoje. Jeigu ieškočiau darbo, kuriam esu tinkamas kandidatas ir kuriam turiu tikrą šansą praeiti atranką, tuomet tikrai nebūtų daugiau nei 10 organizacijų, kurioms norėčiau siųsti darbo užklausas. Daugelis kandidatų yra tokioje pačioje pozicijoje. Žymiai geriau siųsti puikias darbo paraiškas į 10 vietų nei siųsti į 100  vietų su labai abstrakčiu, ne tokiu aktualiu gyvenimo aprašymu.

Tai primena man vieną vertingą H.L Mencken mintį, jog “Kiekviena sudėtinga problema turi sprendimą, kuris yra paprastas, konkretus ir neteisingas”.

Apibendrinant galėčiau panaudoti labai daug analogijų, tačiau į klausimą “Kaip ilgai turėčiau užtrukti rašant CV?” galima atsakyti paprastai užduodant klausimą - kaip labai nori gauti naują darbą?

 

Straipsnio autorius Graeme Jordan, tarptautinis CV rašytojas ir interviu mentorius.
Internetinis puslapis:

www.GraemeJordanCV.com

Array