Motyvacinių laiškų mitai arba kaip parašyti geresnį laišką

Gal tai nuskambės kiek senamadiškai, tačiau ar nepamiršai parašyti motyvacinio laiško siųsdamas savo CV? Taip. Motyvaciniai laiškai ieškantis darbo vis dar aktualūs. Jie tau ne tik padės pasirodyti profesionaliu kandidatu, bet taip pat leis išsiskirti iš kandidatų minios.
Tad, koks gi yra tobulo motyvacinio laiško receptas? Leisk iš pradžių sugriauti keletą mitų sklandančių apie šį papildomą kandidatų galvos skausmą.

1. Mitas: Motyvacinis laiškas turi būti labiau pritaikytas prie tavo norimo darbo pozicijos, nei gyvenimo aprašymas.

Abu dokumentai turi būti rašomi atsižvelgiant į tai ko iš tavęs tikisi darbdavys. Jeigu labai pasistengsi palikti neišdildomą įspūdi savo motyvaciniu laišku, bet prie darbo užklausos prisegsi labai abstraktų, blankų CV - šansai būti atrinktam nėra labai dideli.

2. Mitas: Motyvacinis laiškas – puiki galimybė išsamiai detalizuoti savo gyvenimo aprašymą.

Ne. Tam skirti interviu. CV yra paprastai bent lapu ilgesnis, nei motyvacinis laiškas, todėl detalizuoti visko tikrai nepavyks. Motyvacinis laiškas turi tiesiog apibendrinti tavo CV, pabrėžiant kuo išsiskiri iš kitų kandidatų. Taip pat, rekomenduojama užsiminti apie norą pratęsti pažintį interviu metu.

3. Mitas: Motyvacinių laiškų niekas neskaito.

Garantuoti, kad visi darbdaviai skaito motyvacinį laišką, būtų tikrai neteisinga. O jei vis dėlto tavo motyvacinis laiškas bus perskaitytas ir dėl jo nesulauksi skambučio į darbo pokalbį? Verčiau nerizikuoti ir padirbėti ties motyvacinio laiško rašymu.
Žymus CV raštytojas, skaito visus gaunamus motyvacinius laiškus ir mano, kad kandidatai, kurie siųsdami CV parašo tiesiog “prisegiau CV”, yra neverti būti pakviesti į pokalbį, nes aiškiai demonstruoja tingumą.
Jis taip pat mano, kad net jei tik iš mandagumo ar darbo etikos prašoma atsiųsti motyvacinį laišką, vis tiek reikėtų pasistengti jį parašyti kuo geriau. Laiškas atspindės tavo profesionalumą. Beje, net jeigu ir neprašoma prisegti motyvacinio laiško - PRISEK, taip pademonstruosi, savo profesionalumą ir didžiulį norą gauti vieną ar kitą darbą.

Mitai sugriauti, o dabar aptarkime dalykus, kurie turi būti įtraukti į motyvacinį laišką:

  • Adresatas. Išsiaiškink kas atsakingas už kandidatų atranką ir siųsk bei adresuok jam/jai.
  • Kaip išgirdai apie darbo pasiūlymą? Įžanginė pastraipa puikiai tiks paaiškinti darbdaviui kur aptikai jo darbo skelbimą.
  • Kodėl esi tinkamas kandidatas? Porą pastraipų paskirk įtikinti darbdavį, kad esi geriausias jo galimas pasirinkimas.
  • Taktiškai užsimink, kad lauksi kvietimo į darbo pokalbį.

Jei tavo laiškas apims minėtus elementus, tikimybė sulaukti skambučio tikrai padidės.

 

Šaltinis:
www.GraemeJordanCV.com